Rekonstrukcja rdzenia kręgowego – Wrocław Walk Again

Rekrutacja rozpoczęta

Na ten moment czekali pacjenci z całego świata! Odkąd media obiegła informacja o pierwszej udanej operacji regeneracji przerwanego rdzenia kręgowego, zainteresowanie kontynuacją badania było ogromne. Do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu wpływały setki maili i listów od osób chętnych poddać się eksperymentalnemu leczeniu. Dziś ruszają poszukiwania dwóch pacjentów, którzy będą mieli szczęście uczestniczyć w międzynarodowym projekcie „Wrocław Walk Again”.

„Wrocław Walk Again” – pod tą wiele mówiącą nazwą kryje się nowatorski program regeneracji rdzenia kręgowego dający nadzieję na przywrócenie sprawności osobom, którym nie dawano już na to żadnych szans. Zapoczątkowała go w 2012 r. udana operacja wykonana u polskiego pacjenta – Dariusza Fidyki – z wykorzystaniem glejowych komórek węchowych z opuszki węchowej oraz wszczepów z nerwów obwodowych. W 2014 r. o sukcesie dowiedziała się opinia publiczna z całego świata, a opublikowane wyniki terapii okazały się zaskakujące: pacjent z przerwanym na skutek ataku nożem rdzeniem kręgowym odzyskał częściowo czucie i zależną od woli ruchomość w porażonych kończynach oraz możliwość poruszania się.

Obecnie zespół badawczy rozpoczyna poszukiwanie dwóch kolejnych pacjentów, którzy zostaną poddani eksperymentalnemu leczeniu i rehabilitacji. Ich wybór odbędzie się poprzez rozpatrzenie wniosków złożonych za pośrednictwem strony internetowej walk-again-project.org. Na witrynie opublikowane zostały również szczegółowe kryteria, jakie musi spełnić pacjent, a także m.in. wykaz dokumentacji, która pozwoli lekarzom w wybraniu najlepszych kandydatów do kontynuowania badania nad regeneracją rdzenia kręgowego.

Przedsięwzięcie doszło do skutku dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Urazów Kręgosłupa Nichollsa – naszego Partnera z Wielkiej Brytanii.

Więcej informacji na stronie: www.walk-again-project.org

ZAREJESTRUJ SIĘ

Największe szanse na wyleczenie w ramach projektu „Wrocław Walk Again”, dają uszkodzenia rdzenia zadane ostrym narzędziem, które są zdecydowanie najrzadsze. Jednak opracowanie skutecznej metody ich leczenia jest szansą na stworzenie terapii także dla osób z innymi uszkodzeniami rdzenia i, tym samym, na odzyskanie sprawności ruchowej przez tych, którym dotąd nie dawano żadnej nadziei.

Zapisz się